Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazife Bunjaku - Kosove Trimja Po M'qon Fjale

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
KOSOV TRIMJA O PO M`QON FJALE
KUSH MA QET PAJ ZANIN NE SHALE

KUSH MA QET PAJ ZANIN NE SHALE
TYM PER TYM O KUSH MUN O ME DALE

QAFA E GRYKA O MEJ ZAPTUE
KTU DUSHMANI MOS ME KALUE

JAN BASHKUE O NIKA TE TANE
KAN KCY LUMIN JAN DAL MATANE

I KAN THIRR O FISIT TE MARTURIT O ME I BASHKU DJEMT E BARUTIT

ME I BASHKUE O DJEMT E FISIT
O ME NIS LUFTEN ME MIL BOGIQIN

N`AT QAF TE KANGJIT KA HYP DJEMNIJA
KA KRIS PUSHKA USHTOJ O MALSIJA

MET SOKOLI MUSTEQE DJALI
PO E MERRPUSHKA NUK PO I DEL GJAKU

QPO USHTON O TE MALI I GREMES
KERCET PUSHKA E KAMER PRENES

QKA KA THAN O QAJ MILO BOGIQI
SESKA DJEM O TE KTI FISI

BRE BOGIQ O MYLLE O TEPTERIN
TE VRESIM TY E TA KALLIM ASQERIN

SE KA DJEM O NIKA E MERTURI
OO BIM SI LISA E MA TE FORT O
SE GURI

DIGJEN SHKIJET O GUR MAS GURI
MITROLOZ O QPO QET MERTURI

JAN KALA O KTO BJESHKT E MIJA
JAHAA STE LSHON GJALL O PAJO ME DAL O MALSIJE O HEEEJ
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)