Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alban Skënderaj - Mall Mergimtar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te ndjej kaq prane
Dhe kur kilometrat vetem na largojn
E me su pam ,
Qe kur jeta merrej vetem si nje loje
Qfar mund te them,
Unë thinjat numeroj,
Thone se ti po behesh me e re
Qfare mund te them,
Unë nis e fantazoj
A do tgjej diqka nga qfar lash dje

Ref:
Valle un a do ta dalloj,
Valle do te jet
Ajo rrugic qe me mesoj te kendoj,
Qe me mesoj te mos ndaloj.

Me koken pas ,
Unë mbeta shtegetar i rrugeve te pakthim,
Skam gjjuhe te flas,
Fjalet morren rrugen per mergim,

Qfar mund te them,
Unë thinjat numeroj,
Thone se ti po behesh me e re ,
Qfare mund te them,
Unë nis e fantazoj ,
A do tgjej diqka nga qfare lash dje.

Ref:
Valle un a do ta dalloj,
Valle do te jet ,
Ajo rrugic qe me mesoj te kendoj,
Qe me mesoj te mos ndaloj ,

Enderroj te jemi bashk,
E te gjej ty siq te lash,
Koha le te ndalet veq nje qast,
E te takoja miqt e mi,
Te tregonim histori,
Te rikthehesha ne fmijeri,

Ref:
Po valle unë a do ti dalloj,
Valle do te jet ,
Ajo rrugic qe me mesoj te kendoj ,
Qe me mesoj te mos harroj .

Vitet kalojn,
Unë para teje mbetem po ai,
Koha ndryshon unë para teje mbetem po ai,
Rrudhat rendojn unë para teje jam gjithmon aii,
Fundi afron un para teje mbetem nje femmijjj....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)