Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Dashurin Qe Kam Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur kalon rruges me naze si lule zambak,
Ndalu pak e hillma syrin se kam zane marak
Kur kalon rruges time e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime, je dashnia vete.

Refreni : 2 here

Ky marak, maraku i shkrete
nuk me lene zemren e qete,
Dashunin qe kam per ty,
nuk e ndroj per kta dy sy.

Strofka e 2:

Une e di cfare ke ne zemer,
ma thone ata sy
Lule je, lule ke emrin, lumi une per ty,
Kur kalon ti rruges time e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime, je dashnia vete.

Refreni: 2 here.

Ky marak, maraku i shkrete
nuk me lene zemren e qete,
Dashunin qe kam per ty,
nuk e ndroj per kta dy sy.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)