Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Petrit Lulo - Shqiperi Shkemb E Gur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
"Shqiperi o shkemb e gure
Vritesh e pritesh per flamur
Ata hiq e ti ne vur
Keshtu ke qene qekure

Shqiperi balle sermaja
Permbi ty ç'i zu sevdja
Hoqe halle te medhaja
Flamuri maja me maja"

Shqiperi o shkemb e gure
Vrit e prite per flamur e
Ata hiq e ti ne vur
Keshtu ke qene qekure x2

Keshtu ke qene qekure
Gjoksin perballe stuhise

Ref...
Gjoksin perballe stuhise
Si ti lule e djalerise

Ngriti moj lule e djalerise

Shqiperi balle sermaja
Permbi ty u ra sevdja
Hoqe halle te medhaja
Flamurin maja me maja x2

Flamurin maja me maja
Gjoksin perballe stuhise

Ref...
Gjoksin perballe stuhise
Si ti lule e djalerise

Ngriti moj lule e djalerise
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)