Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Osaj - Si Nje Shi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E humba adresen jo askund s'ishe ti
e ftoft erdhi vjeshta me er e plot shi
e vetma kerkova une qytetit per ty
pas sa do vitrrina gjithkun mal i ki

ti se di sa e varfer jam pa ty
ishe ti djelli veres per qdo stine
e sa larg i shkova per nje trim

ohh nje yll n'midis te shoh
ne zjarrin tende me ngroh
me bej qe te harroj
me thua ishte loj
ne kopshtin e merzis
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin t'ma sheron hooo

me le ti nje puthje aq te ftoft at nate
si akull kjo zemer me ngrir e une qaj
dhe nata me metet e fshehur ne gji
ti shkove e mbyllur ashtu si nje shi

nje yll n'midis te shoh
ne zjarrin tende me ngroh
me bej qe te harroj
me thua ishte loj
ne kopshtin e merzis
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin t'ma sheron hooo

ti se di sa e varfer jam pa ty
ishe ti djelli veres per qdo stine

nje yll n'midis te shoh
ne zjarrin tende me ngroh
me bej qe te harroj
me thua ishte loj
ne kopshtin e merzis
me mblidh nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin t'ma sheron

nje yll n'midis te shoh
ne zjarrin tende me ngroh
me bej qe te harroj
me thua ishte loj
ne kopshtin e merzis
me mbill nje trendafil
askujt mos i trego
veq shpirtin t'ma sheron

nje yll n'midis te shoh
ne zjarrin tende me ngroh
me bej qe te haaarroj
me thua ishte loj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)