Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Hajde Hajde Nuse

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nusja jone e bukur
Yjet ne qiell i ndezi
Me kenge e me valle
le te na qel mengjesi
Nusja jone e bukur
Yjet ne qiell i ndezi
Me kenge e me valle
le te na qel mengjesi

Hajde Hajde Nuse
Zoti te bekoft
Si kjo nate e bukur
jeta ju kaloft
Mbushni Mbushni gotat per ciftin e ri
le te kendojn zemrat veq per dashuri

Le te bij tupani ne dasmen tone te madhe
nusja edhe dhandri le te hedhin valle

Le te bij tupani ne dasmen tone te madhe
nusja edhe dhandri le te hedhin valle

Hajde Hajde Nuse
Zoti te bekoft
Si kjo nate e bukur
jeta ju kaloft
Mbushni Mbushni gotat per ciftin e ri
le te kendojn zemrat veq per dashuri

Hyni gjith ne valle sonte o dasmor
dy lule te bukura lidhen nje kunor

Hyni gjith ne valle sonte o dasmor
dy lule te bukura lidhen nje kunor

Hajde Hajde Nuse
Zoti te bekoft
Si kjo nate e bukur
jeta ju kaloft
Mbushni Mbushni gotat per ciftin e ri
le te kendojn zemrat veq per dashuri

Hajde Hajde Nuse
Zoti te bekoft
Si kjo nate e bukur
jeta ju kaloft
Mbushni Mbushni gotat per ciftin e ri
le te kendojn zemrat veq per dashuri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)