Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Dale Capkene E Vogel

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
e leri ti moj ato naze
e shiko pak shpirtin ma plase
sdi cfar te bej nga dashuria
dhe po me cmend kjo vetmia
nje here me vjen, nje here me iken
nje here me qesh, nje here merzitesh
sikur ta bleja bukurin, do shpetoj gjith njerzin

[2X]
e dale capkene e vogel
dashuria nuk eshte loder
e ajde nje nate me mua, te mesoj se si te duash

sa here te shoh ne rruge e kafe
me njerin qesh me tjetrin llafe
e une se di kur e kam radhen, veq me endra po e shty javen.

nje here me vjen, nje here me iken
nje here me qesh, nje here merzitesh
sikur ta bleja bukurin, do shpetoj gjith njerzin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)