Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Cinxerfile

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
C'u mbush vendi xinxerfile
Si cicerimat ne pyje
Ajo qe kenget m'i zgjoi
Billonje mbi shoqet shkoi

Ref
Xinxerfile, xinxerfile
C'bukuri qe ke mbi krye
Ylberin hedhur mbi supe
Buze moj lule c'me kepute

Trupi yt me shume nure,
Gjurme lehte e thelleze fushe
C'djale ne merak nuk vure,
Cila nene s'te desh per nuse!

Ref
Xinxerfile, xinxerfile
C'bukuri qe ke mbi krye
Ylberin hedhur mbi supe
Buze moj lule c'me kepute

Baluket mbi ballin stisur
Ti mer veri-u, ne leme
Gershetat kalli qendisur
Mos i ke ngjyer ne hene

Ref
Xinxerfile, xinxerfile
C'bukuri qe ke mbi krye
Ylberin hedhur mbi supe
Buze moj lule c'me kepute

Te degjoja kur ia merrje
Kenges me shoqet e tua
N'ato nete te embla vere
S'te shkonte kenga pa mua

Ref
Xinxerfile, xinxerfile
C'bukuri qe ke mbi krye
Ylberin hedhur mbi supe
Buze moj lule c'me kepute
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)