Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Aliu - Festojm Me Flamur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qosh em qosh sokakut kerret jan renit,dil moj nan te dera se krushqit jan hyp,kqyr kerrin e nuses qysh e kem ujdis,plot lule kurdela e kemi stolis.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Bum e bum bojn defat qikat po na knojn,kan hyp per mi kerre me me shuplaka i mshojn,hajde lum shoferi kerret per me u nis,gutu po thot baba se miku sna prit.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Vetem pes minuta sna kan mbet ma shum,dhondrri kshyr sahatin edhe po ban lum,kokan mledh shoqnia e po bojn mahi,lujn e bojn hajgare me dhondrrin e ri.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.

Po na bin sirenat nusja paska ardh,lum nana lum nana kshyre sa e bardh,dhondrri edhe nusja si lule me flet,lule elbebie si e kem adet.

(ref)x2
Hajde rrokni valle te bojna lume knojna me tupan festojm me flamure.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)