Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri & Pro Band - Kush Mashtron

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vizion..: Sa leht qikat na mashtrojn,
flasin shpejt e na trrullojn,
ne nje vend qe pret sakicen
qikat jane kopilica..

Violeta..:ani djemt qka dijin me rrejt
na lajn vetem na lajn fjel
me komplimente na baj qefin
te verteten kur e fshehin.

Vizioni..:rrejin qikat rrejin djemt
dashuria u prish krejt
pash besen pash jeten
gjith se folin te verteten..

ref..(2):mos mashtro nuk te mashtrojn
kete keng per ty kendoj
nga kjo keng le te msohen
kush mashtron do te mashtrohet.

Vizion..:jemi djem e kemi n´xhak
qikat me i nguc nga pak
por kur dalin e shetiten
qikat na ndreqin diten

Violeta..:jemi qika e kem zanat
djemt i ngucim me inat
o veq njo ashte e verteta
pa djem nuk kalon jeta

Vizion..:rrejin qikat rrejin djemt
dashuria u prish krejt
pash besen pash jeten
gjith se folin te verteten..

ref..(4):mos mashtro nuk te mashtroj
kete keng per ty kendoj
nga kjo keng le te msohen
kush mashtron do te mashtrohet..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)