Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gresa Gjoceraj - Histori Dimri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(strofe)
Zeri im po shuhet si cigare ngadal
Ne ato dy duar ,qe trashtuan pa fjal
Por jo nuk pendohem pse tu luta aq shume (aq shume)

(Strofe 2)
Jo vec meshire per mua s'dua te kesh
Ne boten qe ndertuam ,jo me s'do jesh
Jo te jute JO lere dhomen tone , Te perkiste ty por jo sot ,jo me jo,jo jo jo jo

(ref)
Tani eshte vone,te lutem shko
Jam e dobet ,por nuk vlen
Dhe nese vjen vetem nje cast
Prap dorezohem ti e ndjen
Por do jete vone,Koha sheron
Ti do te mbetesh butesi
Por sot po shkon ,po shkon ,po shkon po shkon aaaaaa

(strofe3)
Ne syte e mi ka mbetur nje skene dimri qe s'harroj
Ato nete dhjetori ku therrisja o ZOT
Ishte nje bekim qe po e mbroja me fike,
Jo nuk kam faj pse tu te doja aq shume.

(strofe4)
Jo vec meshire per mua s'dua te kesh
Ne boten qe ndertuam ,jo me s'do jesh
Jo te jute JO lere dhomen tone , Te perkiste ty por jo sot ,jo me jo,jo jo jo jo

(ref2)
Tani eshte vone,te lutem shko
Jam e dobet ,por nuk vlen
Dhe nese vjen vetem nje cast
Prap dorezohem ti e ndjen
Por do jete vone,Koha sheron
Ti do te mbetesh butesi
Por sot po shkon ,po shkon ,po shkon po shkon (2here)

(brixh)
Ne te dy u deshem shume ,
Ne te dy u shuam shpejt
Kjo bore e lehte brenda meje do fle
Nga ky dimer po mesojm ,se si vriten dashurite
E neper vite dikush tjeter ta rrefeeeeeeeeeeej

(ref)
Tani eshte vone,te lutem shko
Jam e dobet ,por nuk vlen
Dhe nese vjen vetem nje cast
Prap dorezohem ti e ndjen
Por do jete vone,Koha sheron
Ti do te mbetesh butesi
Por sot po shkon ,po shkon ,po shkon (2here)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)