Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Berisha - Vera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jete te bukur
ne det un shijoj
vasha tbukra
un i endroj.

Deti bukur
val val po vallzon
zemren time ato po lundrojn.

Yll i bukur
je i zemres sime
ne ket dit,
je pjes e jetes sime
i lumtur jam une
e imja je.

REF:
Eja te lutem
Vera eja
i lumtur jam
m'zurri mu hareja ,

Eja te lutem
Vera eja
kjo endera
po vjen sikur rufeja .

Shenj me dor
isharet ajo don
dashurin me mall ajo kerkon
pritme vasho ti ne skaj te detit
kam shum hall e dert prej kti adeti.

REF:
Eja te lutem
Vera eja
i lumtur jam
m'zurri mu hareja ,

Eja te lutem
Vera eja
kjo endra
po vjen sikur rufeja

REF:
Yll i bukur
je i zemres sime
ne ket dit,
je pjes e jetes sime
i lumtur jam une
e imja je

REF:
Eja te lutem
Vera eja
i lumtur jam
m'zurri mu hareja ,

Eja te lutem
Vera eja
kjo endra
po vjen sikur rufeja
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)