Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elona Sefaj - Zemra Qe Fal

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur nje dite do vish tek une,
Do te them te dua shume,
Lotin do ta fshij me frike,
Do te lutem rri mos ik,
Do ti them zemres qe fal,
Te shkrij akullin t'behet zjarr...

Ref: 1-Ne qiell te syve te tu ,
Lerme te humbas. Te vdes permbi to, Se ngjallem prap
Dhe nese jam larg ti vjen e me merr,
Me aromen tende vjen e me mbeshtjell

Ref: 2 -Nuk je ti enderr rere diku ne harrim
Je ti prekje vale ne shpirtin tim
Vjen pushon mbi buze me puthje me mbulon Dhe kur jam e fjetur nga gjumi me zgjon

2-Ti nje dite do vish tek une
Prap do them te dua shume
Do kerkoj vec nje te puthur
Te ma japesh pa tu lutur
Te ma japesh te nxjerr mall
Te ma lesh buzen pa fjal...

Ref:2-Nuk je ti enderr rere diku ne harrim
Je ti prekje vale ne shpirtin tim
Vjen pushon mbi buze me puthje me mbulon
Dhe kur jam e fjetur nga gjumi me zgjon

2 here
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)