Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Altin Goci - Ashtu Sic Doje Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës

Ka ardhur koha te ndyshojme
dhe ti je veshur ndryshe
ka ardhur koha te fillojme
ashtu si ti e nise
me shi, me diell dhe me avjone qe vijne
me rrobat veshur mbi krevatin tim

makinat nisen si me pare
dhe ikjet s'kane me kthime
me xhepat mbushur plot me rruge
deshiren plot kujtime
me fjale dhe sjellje qe ti si kupton
ne kte humnere qe ty nuk te degjon

Afroje naten qe me merr prej teje
diten qe ti kurre se gjeje
fjalet qe ti kurre nuk i the
ref
Ti merr me vete te gjithe diellin
ti merr me vete ditet me shi
mendo per gjumin dhe per renkimet
sa ndryshe ishim te dy

kujtohu per te gjitha veshtrimet
pikturat qe ne dogjem te dy
kam marr dhe token plot me harrime
te isha ashtu, ashtu sic doje ti

Teksti REDI GJUZI
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)