Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cani & Anxhela Peristeri - Mos Me Harro

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne mes nesh
asgje nuk eshte si me parë,
s'ka me lotë,
as s'ka me puthje plot zjarr.
Kush do me doje mua me shume se ti,
kush do me thote te dua me lotet ne sy.
Kur te shoh zemra renkon si e vrare,
nuk di ça te beje,
qe ty te kem serish prane,
zeri yt lart me therret me shume fuqi,
e me thote te jemi bashke ne përjetesi.

REF.
Mos me harro, mos u largo,
se ti je ajo qe me mungon,
mos me harro, mos u largo,
eja ti tek une pergjithmone.

Vetem ti...
vetem ti jeton ne syte e mi,
dhe kerkon te jemi bashkë ne perjetesi,
do te vi
se sot per ty une kam shum mall,
dhe me prit se veç me ty ndihem e gjalle.

REF.
Mos me harro, mos u largo,
se ti je ajo qe me mungon,
mos me harro, mos u largo,
eja ti tek une pergjithmone.

Kush do me doje,
mua me shum se ti,
kush do me thote te dua
me lote ne syt.

REF.
Mos me harro, mos u largo,
se ti je ajo qe me mungon,
mos me harro, mos u largo,
eja ti tek une pergjithmone.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)