Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga - Ani Moj Asime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ani moj asime ani vetull zeze
mbama krarorin lala se dot vdese
o mbama krarorin ti bejm fjalet
o per neser mbrema

o as per sonte djal as per neser mbrema
se sme le baba e sme len nena o more o edhe shkofsh mor djal
hani rruges fushes
o do ti fali o florit e kushes o more

o erdhe shkofsh mor djal ani rruges malit
o do ti fal mor djal o syt e ballit
o erdhe shkofsh mor djal ani rruges malit
o do ti fal mor djal gjith endrrat e gjumit,gjith endrrat e gjumit djal
smudem ti mbaj vet kur i ndaj me ty
ore djal pak pak siklet o more
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)