Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Kola - Lulen Qe E Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti po rritesh si lulja plot vesë
Të të këpus a do rritesh të pres
Por kam frik për sytë e tu kur t'i ngroh dielli
Se ato sy unë dua t'i kem për jetë

Dhe me dorë s'guxoj të të prek
Aroma jote pranverë veç më sjell
Je e vetmja dashuri që kam besuar
Pa ty moj lule shpirti rehat nuk gjenë

Askujt s'do t'i tregoj se unë ty të dashuroj
Po të pres se rri me shpres se ti do rritesh shpejt
Në zemër do të kem të më ngrohësh porsi diell
Po të pres dhe rri me shpres unë po të pres..

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ti po rritesh si lulja plot vesë
Të të këpus a do rritesh të pres
Por kam frik për sytë e tu kur t'i ngroh dielli
Se ato sy unë dua t'i kem për jetë

Dhe me dorë s'guxoj të të prek
Aroma jote pranverë veç më sjell
Je e vetmja dashuri që kam besuar
Pa ty moj lule shpirti rehat nuk gjenë

Askujt s'do t'i tregoj se unë ty të dashuroj
Po të pres se rri me shpres se ti do rritesh shpejt
Në zemër do të kem të më ngrohësh porsi diell
Po të pres dhe rri me shpres unë po të pres..

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë

Ref.
Hapi petalet e tua
Je veç ti ajo lule që dua
Je pranver brenda zemrës time, je ndjenjë që s'përsëritesh
Aroma jote zemrën ma mbush me erë
Zemrën ma mbush me erë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)