Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Duje Vjerren Krejt Si Nane

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me at sefte na thote vjerra
e kam nusen si pranvera
nusen e kam ilvia
nuk ka goje e llafe ska
pa kalu hala mir vapa
dardha paska bishtin mrapa
se i paska jeta keto
mos te rafte se ske ci bo

(ref)
Mire me vjerren mire me burrin
llafi mire moj zbut dhe gurin
meri punet urte e bute
terhiqe penin mos e keput(x2)

ska si vjerra ne shtepi
te ben dreke e te rrite femij
dhe kur xehet per nje gjo
bej dhe ti si kur snigjo
amanet na e kane lon
vjerren maje krejt si none
merre punen qete e qete
shkon me vjerren 100 vjete

(ref) (x3)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)