Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Vjeshta Ne Mallakaster

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(2 herë)
Moj,ç'u zverdhën ftonjtë në degë
Këndojnë vajzat breg më breg

(2 herë)
Po vjen vjeshta,Mallakastra
Plot me pemë,e plot me dasma

(2 herë)
Moj, mora një gur e qëllova
Më vrave t'u thaftë dora

(2 herë)
Jo,mor jo nuk desha vetë
Ma bëri dora e shkretë

(2 herë)
Moj,mora nje mollë e këputa
Me shami në gji e futa

(2 herë)
Pse or djalë më merr në gji?
Nusen pret nëna në shpi

(2 herë)
Moj,do nis krushqit të të vijnë
Prit të ziejë babai rakinë

(4 herë)
Po vjen vjeshta,Mallakastra
Plot me pemë,e plot me dasma
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)