Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Me Lejo Te Te Puth Njehere

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dua qe t'kam afer
si drit ne sy ne ball
jo si djelli dimnit rall ne per mal
un nuk jam si zog
qe bledh florime
por te dua ty krejt per zemren time

Ref.:
Si ne dimer zjarri,
ashtu me duhesh ti,
si ne ver uji
ashtu me duhesh ti,
si ne jete ajri,
ashtu me duhesh ti
pra ta desht pa ty
s'kam jete as dashuri (x2)

Me lejo te puth nje here qerpikun tand,
merre zemren di gju re
dua me ta dhan,
fal ne mes te zemres
kam shkru emrin tand,
e prej teje dua
kurr mos me me lan

Ref.:
Si ne dimer zjarri
ashtu me duhesh ti,
si ne ver uji
ashtu me duhesh ti,
si ne jete ajri
ashtu me duhesh ti,
pra ta desht pa ty
s'kam jete as dashuri (x2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)