Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Gabelica

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdh shingjergji aman bre, ja po vjen pampuri
Erdh shingjergji aman bre, ja po vjen pampuri
Eshte kjo feste e romanise, shkojne dashnoret te lumi
Eshte kjo feste e romanise ,shkojne dashnoret te lumi
sa qergare e qergagji sa po shkojne dhe vijne
sa qergare e qergagji sa po shkojne dhe vijne
Vetem ty me nuk te shoh gabelica ime
Vetem ty me nuk te shoh gabelica ime
Prej ate dite qe je largu nje leter ma shkrove
Prej ate dite qe je largu nje leter ma shkrove
Dy tri fjale dhe lamtumire zemren ç'ma pervlove
Dy tri fjal dhe lamtumir zemren ç'ma pervlove
Te kam prite moj te kam prite vetmia m'ka tretee
Te kam prite moj te kam prite vetmia mka tretee
Te kam prite me lot ne sy por ti kurre su ktheve
Te kam prite me lot ne sy por ti kurre su ktheve
la la la laaaaaaaj la la laaaaaj la laaaaaaaaaaa....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)