Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Ç'lumturi Na Dha Kjo Jete

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Të dashuroj,
e sa pranë unë ty të ndjej

kur të shikoj,
veten time, tek ty e gjej

dashurinë e kënduam
zemrat tona dhe rininë
dhe kjo tokë, ngado që shkuam
na dha prush për dashurinë

vallë ç’fjalë mund të them
ç’lumturi na dha kjo jetë
në asnjë vend, dashuri si kjo
jo s’mund të ketë.

e lashtë tokë
toka ime, sa e dashur je
si brezat rriten këngët
zgjon tek, ne tek ne

e pastër si kjo kaltërsi
në qiellin tonë pa re
dashuria jonë
e lumtur çel.

të dashuroj e çdo çast
më pranë të ndjej
kur të shikoj, veten time tek ty e gjej
dashurinë e kënduam, zemrat tona dhe rininë
dhe kjo tokë ngado që shkuam na dha prush për dashurinë.

vallë ç’fjalë mund të them
ç’lumturi na dha kjo jetë
në asnjë vend, dashuri si kjo
jo s’mund të ketë.

e lashtë tokë
toka ime, sa e dashur je
si brezat rriten këngët
zgjon tek, ne tek ne

e pastër si kjo kaltërsi
në qiellin tonë pa re
dashuria jonë
e lumtur çel.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)