Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Musabelliu - Flutura Ne Endrren Time

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
"Strofa 1"

Erdhe si hije që nuk flet,
në dhomë hyre prap,
pranë vetes ty të ndjej.

Flutur harruar natës ti,
sa herë troket,
zemrën unë ta hap.

Dua të mbetesh gjithmonë në ktë natë,
e vetmja fjalë,
e vetmja dëshirë.

"Refreni"

Ty edhe ëndrrën nuk u ndaj,
ju dua pranë shpirtit tim,
me ju gjithmonë jetoj parajsë,
dhe z'dua më jo, të kem një tjetër natë. "x2"

"Strofa 2"

Nata sërish sonte po zbret,
unë pranë dritares rri,
e pres të kthehesh prap.

Krahët i shtrin pranë meje ti,
ujet i largon,
e mbetemi të dy.

Dua të mbetesh gjithmonë në ktë natë,
e vetmja fjalë,
e vetmja dëshirë.
......
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)