Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Gani Beg Toptani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O leu dielli more
Amon leu hona
Po shkelqejn gurt e kalas e hajde

Po shkelqejn gurt e kalas

O Gani Begu more
Gani Beg Toptojoni
Ndan zeqatin fukaras

O Gani Begu more
Gani Beg Tirojona
Ndan zeqatin fukaras

O te honen mbroma more
O ne shtat sahati
Rrin Ganija tuj tuj mendu e hajde

Rrin Ganija tuj tuj mendu

O çohi djema more rrokni ukat
Sadri Mollen e kan rrethu
O çohi djema hajde more rrokni hutat
Sadri Mollen e kan rrethu

O Gani Begu o ç'i hypi atit
Gjith Tirona zu o me qa

Gjith Tirona zu zun me qa

O mos kujtoni djem
Se jam tuj shku n'Stamboll e
Ne Qerfoz tebtil? o hava X2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)