Më mbaj mend (për 1 muaj)

Presioni - Mbreti Agron

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Perendia jep fjalen mbretit agron,
Mbreti Agron a je gati
Po Perendi .
Shikoj prejs larti m'bushur me inati
hutuar nga fati qe ki popull e pati
fillojn lot me rrjedh per ket popull t'mjer
kan fillu mu shterr
jan me shekull tu derdh,
Perendi dielli lsho rreze prej qielli
liro ket popull nga ferri,
u verbua nga terri,
dojn drit
jan me shekuj tu prit
vdesin per qdo dit shpirtin sa me zdrit .
Pasha jeten qe kujtoj me zemer deshmoj,
pasha diellin qe besoj dua ate qka na takoj,
se ne t'bukuren Iliri veq ni gjuh esh ni,
tash lloj lloj kan hi,
ti kuptoj nuk di,
Prej Dardanie n'Napolon ishte vendi jon,
nga Dalmatia n'Macedon ishin kufit e tokes son,
fort mir i mbrova deri kur jet nderrova,
ashtu si trashegova ashtu edhe percolla .
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)