Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Leter

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
pas dy vjetësh te shkruaj këtë leter
shum koh kam menduar asnjë her nuk kam guxuar,
jam ndier egoist veç për veten time
por tani jam shum larg i mbytur jam ne kujtime.
ishe pjesa me e mirë qe ne jetë më ka ndodhur
një femër ideale dikur larg me është zhdukur,
sa her te kam genjyer dhe gjithmonë me ke besuar,
sa her ti mi ke falur ato qe kam kërkuar
e di, ke mbyllur syt dhe pranove te ishe e dytë,
ke pritur ne ankth gjithmonë edhe një shanc,
për te ma dhënë mua njeriut qe tradhetonte
largohet shkaterronte tek ty perfundonte
stop e ndezim një cigare
i mbytur me ty kujtoj at castin e ndarjes,
ngadal serisht i kthehem ne leter,
e di ndoshta je larg me një tjetër
qe arrite te vlersonte gjith butesine qe ke,
te te doj me pasion ashu si e meriton,
se un spata guxime te te shihja ne fundimitet,
te te thosha me fal se vërtetë isha ne faj
por te lutem për diçka, dhe dua te me besosh
qe çdo shkronje e fjali nuk është hipokrizi
çdo eshk ka dhimbje pendim pa kufi
për një jetë qe un humba
jeta ime ishe ti.
rrugës ec dhe ndjeje shumë malle
lnje leter sot te sjell,
te ndjej un ty e ti çdo fjal, te dua ndaj me fal..
një shpirt qe te kërkon me pranë,
një dhimbje qe smbaron
një lodhje heshtje pa kufi, kujtimi yt nuk me mjafton
ah shpirt më ka mar malli
lexoje posten te kam shkruar një leter,
te kam dërguar një buqezeshje
bashk me gjithçka tjetër
orën e takimit gjithmonë e haroja
ti merziteshe pa fund por un cuditrisht se kuptoja
ke një trandafil sa her te kam genjyer,
mere dhe një tjetër sa her vonë jam kthyer
mere dhe një tjetër për herët qe ke qare,
pranoje dhe te fundit sa her un te kam vrarë,
u be një kopsht i madh me gabimet e mia
por te lutem kujdesu thjesht nga nostalgjia.
e di qe është vonë për te dhënë një mundësi,
për te shpjeguar gjithçka,sepse kohe me nuk ka,
gabim kam qenë i gjithi ne çdo hap me ty
por lexoje këtë leter se tani jam një tjetër,
e jo nuk pretendoj te te kem përsëri,
për ty jam e shkuera një kujtim e kaluera,
se jeta nuk sesht romance gjithmonë si ne përralla
i filem i bukur ku ata jetojne te lumtur,
e ndjej qe po vuaj se tani jam shkaterruar,
mund te kem çdo femër por ty skam për te harruar
për të gjitha jam penduar sarrita te njoh,
por ta dish e dashur se është një rrefim i hapur,
mund te shkruar gjithçka por në fund te them me fal,
përjetësisht i yti te perqafoj nga larg me malle.
më shkruaj edhe një nate,edhe një nate ,te lutem me faaaal...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)