Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Trokas

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
tak tarrak trrokas un prap ne nje der qe hapet e me mbyllet prap ajo me hedh posht me ngreh prap lart un ja ku jam trrookas une prap.

PO HAPE MO AT DRREQ DERE TE THASH HAPE DEREN MOO JAM TRRIM JE TRRIM HAH...HAPE MOR DEREN TAHS SDO TA HAPI..IK TANI... HAPE DERENN..! SDO IKII


jo jo jooo...gati per te qene para deres qe hapet me pret zyrtari me zhurmen edhe rradhess i them qe shkolla s'doli e baba nuk ka me lek
a ka mundsi te drejte shkolle tè mee emer lekk
ndersa gjyshes time i thrrasin nga ballkonii a je me siguracioni se te eshte rritur pennsioni
jouuu ters me vajti dita kur vajta ne shtepin time se nona kishte gjith diten qe po rrite nga tatimet
ndersa babi demokratik te zyra e drejtorit po trokiste e kishin heq nga puna se ish me partin socialistee...

Kshtu e ka kjo pun, ne cdo port do`trrokatesh, do lodhesh do trrokasesh..derii sa te plaseeeesh

Edhe vizen per greqi kam dy vjet qe nuk e marr dhe ditelindjene kalova duke pritur ne rradhe

REf.!
Edhe un si edhe ti nje problem gjithkush ka deri sa te do hapet dera do trrokas bam bam bam
tak tarrak trrokas un prap
ne nje der qe hapet e me mbyllet prap
ajo me hedh posht me ngreh prap lart
un ja ku jam trrokas un bam bam bam

tak tarrak trrokas un prap
ne nje der qe hapet e me mbyllet prap
ajo me hedh posht me ngreh prap lart
un ja ku jam trrokas un bam bam bam

bamm prap un jam nje mendim e kam nje moto koken time qe me eshte kthyen ne stugan xhepi plot po e ngroht kush ke lek thahesh ftoht troket ne ndonje dere per pak drejtesi

Ca thot vllai jot un kte gje nuk e di
po ti?
jeaa..
po ti?
sdi gjo un..
ca thot vllau jot un nuk ni me dot kudo qe do trrokasesh do ket te kot

ne kte bot do ta kerkoj fattin tim prapa nje dere
te me thon gjithcka u zgjidh dhe strokite kot ksaj here
edhe shkolla te me ndali dhe shtepi dua te kem
Ja vlen te flesh me endrren derisa mengjesi mua me gjen..
nga dy or neper radha per nje certifikat ku pres me or te gjata
ku pret me or te gjata sa pa fat,sa pa fat haaaaaaape deren
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)