Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Jo Naten

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
paqe e qetsi nje qytet ka tretur vetem nje njeri ni njeri i pafjetur.e
nuk e di ku do vej e nuk do te defrej diqka kerkon te gjej.
po qfar te mundon pse nuk ke deshir ti dashurin kerkon por ne erresir ti,
ai kerkon e kerkon e vrapon e vrapon por dot nuk e zbulon.

nje sy,sy

REF:2her
kot e kerkon i pafat(the nje her te rrish pa gjum jo)kur ti do si per inat
te largohesh dhe me shum jo)
kerkon ateher kerko dit,naten kerko per nje driiit,e sheh veq zemra jo syyt(dhe njeher te rrish pa gjum jo).

paqe dhe qetsi nje qytet ka tretur,vetem nje njeri ,ni njeri i pafjetur,e nuk e di ku do vej e nuk do te defrej diqka kerkon te gjej.
po qfar te mundon pse nuk ke deshir ti dashurin kerkon por ne erresir ti,
ai kerkon e kerkon e vrapon e vrapon por dot nuk e zbulon.

REF:2her
kot e kerkon i pafat(dhe njeher te rrish pa gjum jo)kur ti do si per inat(te largohesh dhe me shum jo)
kerkon ateher kerko dit,naten kerko per nje drit,e sheh veq zemra jo syt.
(dhe njeher te rrish pa gjum jo).

aaaaaaaa dhe njeher te rrish pa gjum jo.aaaaaaaaaa te largohesh me shum jo.aaaaaaaaaaa e sheh veq zemra jo syt.(dhe nje her te rrish pa gjum jo).

REF:1her
kot e kerkon i pafat(dhe njeher te rrish pa gjum jo)kerkon ateher kerko dit,naten kerko per nje drit,e sheh veq zemra jo syyyt.(dhe njeher te rrish pa gjum jo).

kot ekerkon i pafat
kerkon ateher kerko dit,naten kerko per nje drit e sheh veq zemra jo syt(dhe njeher te rrish pa gjum jo).
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)