Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Mimoza E Dashurise

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Si nje tuf' pellumbash radhe-radhe
Krahet shtrin debor' e par'
Ret' i falen tokes bardhesi
Zjarr ne zemer me dhe ti.

Ku ta gjej mimozen valle, ku ta gjej?
Ajo cel vecse njehere.
Ne lulzim te saj u njohem ne
Une dy fjale e ti ne sy me pe.

Fole ti dhe zogjte, kengen e lan'
Zemra zemren ndieu pran'
Gishtat neper floke e dielli ne re
Rritu dashuri e re!

Lulezo mimoz' e cel ti ne cdo stine!
Me aromen tende rritem dashurine.

Ka cdo njeri ne jet' nje enderr te vertete
S'e vyshkin vitet, lulzon dhe rritet
Mbetet gjithmon' e re.

Ka cdo njeri ne jet' nje enderr te vertete
S'e vyshkin vitet, lulzon dhe rritet
Mbetet gjithmon' e re.

2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)