Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Tahiri - Ëndërr E Vjetër

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
U lodha nga pritjet e gjata
pres te vish si dikur qe vije
po ti nuk vjen asesi..
nuk vjen asesi...
kot dritaren e le hapur
pritjet nuk kan te ndal
As shiu s'te sjell
as nata me er
vetem hija jote
mua me shoqeron
sonte naten vone

REF:
Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur.
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
si nata pa hene...

Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
roberesh per gjithmone....

Me morre dhe frymen e fundit
ndoshta ne boten e amshuar
ti me mua do te jesh
me mua do te jesh
kot dritaren e le hapur
pritjet nuk kan te ndal
As shiu s'te sjell
as nata me er
vetem hija jote
mua me shoqeron
sonte naten vone

REF:
Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
si nata pa hene...

Enderr e vjeter
mos kerko tjeter
shpirt i pa fjetur
un ende te dua
te pres aty ku mke lene
roberesh per gjithmone....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)