Më mbaj mend (për 1 muaj)

BB Poqi - Ti Je Vetem Nje Iluzion

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sonte hesht qyteti
shiu dot filloj
kerkoj shikimin tend n'errsire
qiftet rruges kalojn
me marrin per te marr
kjo nate me kujton gezimin dhe dashurin

qastet me duken shekuj
nata me eshte e gjat pa ty
femirin ma morren enderrat
e enderrat mi more ti
larg fryen era bartin pluhurin
dhe gjurmet e tua
ti shkove por kujtimi yt
jeton thell diku ne mua

Sonte hesht qyteti
shiu dot filloj
kerkoj shikimin tend n'errsire
qiftet rruges kalojn
me marrin per te marr
kjo nate me kujton gezimin dhe dashurin

qastet me duken shekuj
nata me eshte e gjat pa ty
femirin ma morren enderrat
e enderrat mi more ti
larg fryen era bartin pluhurin
dhe gjurmet e tua
ti shkove por kujtimi yt
jeton thell diku ne muaaaa

Ti je vetem nje iluzion
dhe asgje me shumee
ti je nje enderr qe me mundoj
a te kujtohem unee

Ti je vetem nje iluzion
dhe asgje me shumee
ti je nje enderr qe me mundoj
a te kujtohem unee

eeeeeee
Ti je vetem nje iluzion
dhe asgje me shumee
ti je nje enderr qe me mundoj
a te kujtohem unee 2X
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)