Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jonida Maliqi - S'ka Fajtor Ne Dashuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.
Pse me ndjek si hije, sozi!
Ti je krijese e dyte, e te qenit tim...?
Mbytur ne dyzim here une, here ti
Kur jemi te dy une e ti.

2.
S'kuptoj se si, me fat te njejte
Eh, te njejtin ndeshkim...
Kurthe me ngre papushim
Gjithe kjo grykesi e smirezi!

3.
Vdekja nuk fal asnje nga te dy,
Thelle atje ne prehje ne amshim
Si eshtrat i patretur rri
Do mbese perjete ky dyzim
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)