Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Lider I Jetes Time

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
( pjesa e pare )

u bo shum koh qe eci vetem neper erresirr /
shpresa me jep jete e di shum mir /
ngado qe i kthej syt shikoj te njejten piktur /
pa ngjyra e zbeht e varur mbi mur /

ehh te gjith jane bere si loder pa e kuptuar /
cfar k***n do shikojn kur jane te qorruar /
a thua po degjojn kur jane te shurdhuar /
a thua po ndryshojn kur jane te betuar /

jo nuk ndryshojn se nuk arrijn dot ta kuptojn /
ta analizojn qe arsyen ta kerkojn /
por thjesht e pranojn se keshtu ka thene dikushi /
ehh kush k***n esht dikushi? as me thua? askushi /

jo qe jam koke fort, jo qe jam i zgjuar /
jo qe jam si gdhe, njeri i pa nenshtruar /
por kte jete nuk e jetoj duke u bazuar /
si ke vepruar ti apo ai ca ka shkruar /

REFRENI

ti me quaj cfar te duash, une jam lider i jetes time /
flas verteten, une nuk merrem me hartime /
ehh une bej si di vet e jo cfar thon te tjeret /
nese ti mendon se di gjithshka!!! esht akoma heret /

( pjesa e dyt )

mendoj si mendoj mbase dhe gaboj /
mbase dhe kuptoj me shum sec duhet te kuptoj /
pse une i bie gjat? a mos duhet ti bie shkurt? /
injoranca e ben njeriun te eger e jo te but /

fundin njeriu ja vendos vet vetes /
jeton si zvaranik nese nuk di kuptimin e jetes /
prandaj ne mes te njerzve ka kafsh/plehra /
qe rrojn per munges varri e jane rrota k*** /

e shpresojn nga qielli qe ti mbroj nga fatkeqsia /
neve te rrojm ata te vdesin, kjo per ne esht drejtsia /
sipas ktyre kjo esht jeta, njerzit jane barbar /
fuqia e trurit e barabart me lop qe han bar /

vetem fjal mund te shkruaj, kaq esht mundesia ime /
boten dot nuk e ndryshoj por ndryshoj jeten time /
me pelqen ideja qe jam i vetem ne mendime /
une nuk jam me turmen por jam lider i jetes time.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)