Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alberti - Te Du, S'te Du

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Eee rezikshme je fjalet qe i thua
por mos haro ti zemer s;me frikson
muaaa..Veq e imja je kur te kam ne
duar por qfar loje luan un se kam
kuptuar...

Nuk te besoj nuk te kuptoj kjo dashuri krejt me duket veq si loj
a me doo a nuk me dooo dua ta di
pse kaq shum ti me mundon..

ref.
Te du s'te du pse keshtu asht kjo
loj..Te du s'te du pse mbas teje gjith
vrapojn...Te du s'te du gjith e din se
ti kush je...Te du s'te du tregom se cfar magjie keee

E pa besushme cfar dreqi ki trego
Te shoh me tjeret do te eksplodoj
si bomb...Veq e imja je dua qe ta
kuptosh ose ri me mua ose mua
t'me harosh...

Nuk te besoj nuk te kuptoj kjo
dashuri krejt me duket veq si loj
a me doo a nuk me dooo dua ta di
pse kaq shum ti me mundon...

ref.
Te du s'te du pse keshtu asht kjo
loj..Te du s'te du pse mbas teje gjith
vrapojn...Te du s'te du gjith e din se
ti kush je...Te du s'te du trego se qfar magjie keee...

E rezikshme je fjalet qe i thua por
mos haro ti zemer s'me frikson
muaa...Veq e imja je kur te kam ne
duar por qfar loje luan un se kam kuptuar...

Nuk te besoj nuk te kuptoj kjo dashuri krejt me duket veq si loj
a me doo a nuk me dooo dua ta di
pse kaqw shum ti me mundon...

ref..2x
Te du s'te du pse keshtu asht kjo
loj..Te du s'te du pse mbas teje gjith
vrapojn...Te du s'te du gjith e din se
ti kush je...Te du s'te du trego se
qfar magjie keee...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)