Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza - Sikur Te Ndodhte Edhe Njehere

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vogelush te dy
kur ta dhash puthjen e par
edhe qesha un
edhe qeshe ti
puthje edhe shi

Ref:
Sikur te ndodh dhe njeher
te te puthja si ateher
te te shtrengoja ne krahet e mi
perse ti zemer me genjen
dashuria me nuk vjen
ku ta gjej un perseri

Sikur te ndodh dhe njeher
te jetonim ate ver
te te shtrengoja ne krahet e mi
perse ti zemer me genjen
dashuria me nuk vjen
sot kam mbetur ne vetmi

Nga larg te shikoj
sot je ber ti me femi
jeta o shpirti im
pa ty ska kuptim
lote edhe shi

Ref:
Sikur te ndodh dhe njeher
te te puthja si ateher
te te shtrengoja ne krahet e mi
perse ti zemer me genjen
dashuria me nuk vjen
ku ta gjej un perseri

Sikur te ndodh dhe njeher
te jetonim ate ver
te te shtrengoja ne krahet e mi
perse ti zemer me genjen
dashuria me nuk vjen
sot kam mbetur ne vetmi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)