Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behari - A Ste Deshta

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kam pikuee si nje lot
me kan than martohesh sot
ma mir mem vrah
se mem than nuse je ba

a ste deshta as ste rujta
veq me syyt e mir met pah
ref:
as te deshta as ste rujta
veq per syt e mir met pah

u mallkofsh moj
e pa shpirt
mos u gezofsh kurr as ni dit
ref:
u mallkofsh moj
e bafsh thmij
mos u gezofsh kurr as ni dit

jam plagos si nje pllumb
me ke djeg si kur me plumb

ne toke kam rah
ti m'ke lan veq me ni krah

a ste deshta as ste rujta
veq me syyt e mir met pah
ref:
as te deshta as ste rujta
veq per syt e mir met pah

u mallkofsh moj
e pa shpirt
mos u gezofsh kurr as ni dit
ref:
u mallkofsh moj
e bafsh thmij
mos u gezofsh kurr as ni dit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)