Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buqe Rama - Boll Me

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Paske pas shpirtin e ngusht
Genjeshtrat te dolen n'fush...
Te kam dasht si as kush per ty ruajta syt si rrush e ty krenar te duket vetja kur dikush per ty loton me genjeshtra e mashtrime kungulli mbi uj nuk shkon...

Boll mo Boll mo Sa her zemren ma ke thy sa her lotet mi le n'sy sa kam vujtur veq per ty kam derdh lot sikur shi...

Un tkam dasht ti mke mashtru aspak fer s'ishe me mu un kam vujt ti sje merzit ske mendu se vjen kjo dit e ty krenar te duket vetja kur dikush per ty loton me genjeshtra e mashtrime kungulli mbi uj nuk shkon...

Boll mo boll mo sa her zemren ma ke thy sa her lotet mi le n'sy sa kam vujt un per ty kam derdh lot sikur shi...

Boll mo boll mo sa her zemren
ma ke thy sa her lotet mi le n'sy e un tash e kam kuptuar se nuk mundem me ty...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)