Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Hoxha - Vera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vera floket i perkdhel,
si at dit kur e njoha ne vere,
shikimi yt me magjepsi
dua tkem pran vete yll mengjesi.

(2x)Syt e tu si deti dhe buzet si qershi,
zemra ime ti do te jesh e imja

REF:Eja bashk ta kalojm kete ver,
per ty do te kendoj perher,
ti me ke robruar dhe zemren mki poshtuat ,
ajo onderr si dhe ne ver

Sme ze gjumi i numroj yjet,
ti je hëna e ndritur ne qiell,
edhe dita kur te agoj une ty do te takoj
(2x)Syt e tu si deti dhe buzet si qershi,
zemra ime ti do te jesh e imja

REF:Eja bashk ta kalojm kete ver,
per ty do te kendoj perher,
ti me ke robruar dhe zemren mki poshtuat ,
ajo onderr si dhe ne ver

Dhe ti kur vrapon si stuhi,
dhe dielli te shkelqen ne sy,
as dallgen nuk e shua nuk kete dashuri
qe vuan nuk do ta harroj kete ver.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)