Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Gurbetqarë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdha nga gurbeti si nje gurbetqar,
kerkova nje vajz qe zemren me ja fal.
Ishte rrastesi kur takova ty,
malli me ka ploj syri yt kur me shikoj.

ref.
Moj e Bukra e ksja ane falma zemren se shkrum bone.
Edhe pse jam Gurbetqar ta jap besen kam met mar. 2x

Erdha nga gurbeti si nje gurbetqar,
kerkova nje vajz qe zemren me ja fal.
Ish te rrastesi kur takova ty,
malli me ka ploj syri yt kur me shikoj.

ref.
Moj e Bukra e ksja ane falma zemren se shkrum bone.
Edhe pse jam Gurbetqar ta jap besen kam met mar. 2x

-

ref.
Moj e Bukra e ksja ore falma zemren se shkrum bone.
Edhe pse jam Gurbetqar ta jap besen kam met mar. 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)