Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nikollë Nikprelaj - Kanga E Zagrebit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E per shqiptart
O te gyrbetit
O ja msyn
O tokes Zagrebit

O ngoni shok
O ngoni vllazni
E kam knu
Ket kang n'ujdi

Per shqiptaret
E gurbetit
Qe ja msyn
O n'tok t'Zagrebit

Aj Zef Prenga
O paska mri
Ne tramvaj
O paska hi

Mark Kllaki
Zefit i ka kallzu
Ktu biletat
Duhet me i pagu

Kondukteri
Krejt axhami
Façezi
S'don me i pa me sy

Ja shau Markut
Nanen shqiptare
I ra Marku
E s'u durua fare

Shtrim pertok
Bam aj e çiti
Ku ku le le ooo
Bertiti ej

O Prej nervozit
O ju kesh buza
O ku te kam
O Markaj Musaj

I binte te butit
E i binte te fortit
Si me shpat
Eu te Kastriotit

Çile dyert
More sa ma par
Po na rrehin
O dy shqiptar

Ikin njoni
Per krye tjetrit
Ikin t'rit
O ikin t'vjetrit he he

O foli Zefi
O bengijane
Kuj zotni
Ti ja shave nanen

Me shum pluma
O n'gjoks i ra
Nuk la nanen
Kush me ma sha

Nuk kalon
Me tyrp e marre
"Eee s'osht shqiptari jo jo
Kurr s'ka vdek me marre"
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)