Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Veq Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sonte e kendova kengen qe e doje
ty qe fort me gezoje
sa shume kilometra dhe nje oqean
gjithka shpirto po na ndajn
per mua dhe per ty stuhi pas stuhije
se keshtu na ndodhi kur si rash ne fije
dritarja e dhomes sate sot ka mbet pa drit
eresir si e ksaj nate
per ne sdo te ket me dittt...

ref: veq nje lot lot ne sy dhe kjo keng eshte veq per ty
derisa tjem gjall un do tkendoj me mall...
veq nje lot lot ne sy dhe kjo keng eshte veq per ty kudo qe te shkoj un veq per ty kendoj...(2x)

sonte e kendova kengen qe e doje
ty qe fort me gezoje
sa shume kilometra dhe nje oqean
gjithka shpirto po na ndajn
per mua dhe per ty stuhi pas stuhije
se keshtu na ndodhi kur si rash ne fije
dritarja e dhomes sate sot ka mbet pa drit
eresir si e ksaj nate
per ne sdo te ket me dittt...

ref: veq nje lot lot ne sy dhe kjo keng eshte veq per ty
derisa tjem gjall un do tkendoj me mall...
veq nje lot lot ne sy dhe kjo keng eshte veq per ty kudo qe te shkoj un veq per ty kendoj...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)