Më mbaj mend (për 1 muaj)

Snupa & Mc Kresha - N'ks

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Stay on the beat
Snup Kresh

Ref x2
Jeten pe dojna se jetojna n'kosov
Pare spo kena po kena kosov
Festojna na sonte se jena n'kosov
E krejt qa na kena osht veq ni kosov

SNUPA:
N'darje spranojna na na
Kurr nuk deshtojna na na
Pos pavarsis kurgju tjeter spranojna na na
Standarde skena
T'pasur na sjena
3 Jerusalema me Trepq na i blejna
T'hujt diqka din
Qata ktu vin
E rrisin lakmin
Me na mar pasurin
Menojn qi na sdim
Se din qi na dim
Po pretendojn me na fshi historin
Po le te harrojn
Qe na harrojm
Sukses nuk kan se na nuk i lejojm
I kena na krejt
se jem popull u shejt
Krejt jem per njo edhe njo o per krejt
Kosov Shqipri krejt boten na ki
Krejt bota na nxhe per ner e besnikri
Kto sjon veq fjal
Kjo osht tu ndodh
kostitucione punojn per kosov

Ref x2
Jeten pe dojna se jetojna n'kosov
Pare spo kena po kena kosov
Festojna na sonte se jena n'kosov
E krejt qa na kena osht veq ni kosov

MC KRESHA:
I kena na kushtet per me pas pushtet
Edhe njerzit e duhur per me udhheq ni shtet
Kerret ma t'shpejta e femna ma t'forta
Qikjo o Kosova na ka lakmi bota
Me thy e thejna
kur o puna me kcy kcejna
Senet i vrejna
Venet ma r'mira i kena
Epiqender
Jemi qender
Kemi zemer me t'jep
Udhkryq i qdo trimit ma shum se 3 mij vjet
Kultur per qdo
Struktur kur do
Me shu me neve munesh mu gut per qka do
Kena vullnet
Edhe kena intelekt
Prioritet kena mu ba niher shtet
Se shum kena prit per mu knaq na t'rit
Kena arrit me na ardh qikjo dit
Kosova osht njo
Une tjeter nuk njo
Edhe kurr nuk sho ma
Veq kosoven e sho

Ref x2
Jeten pe dojna se jetojna n'kosov
Pare spo kena po kena kosov
Festojna na sonte se jena n'kosov
E krejt qa na kena osht veq ni kosov
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)