Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Selimi - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lamtumir kur u ndam,
atë natë kur binte shi.
Si tani qave ti, qave ti..
Ku ka lot, me pas vjen tradheti.

Te dua ti me the,
por tani me tjeter je.
Genjeve ti atëher,
genjen prap dhe nje herë.

Na ka ndar te dy nje oqean,
nuk ka zjarr qe lotin tim e than.
Qofsh i lumtur ktë urim ta qoj,
dhe dy jet te kem, ti s`te harroj (2x).

Nje urim ti nga larg, zemer ta dergoj.
Dashurin qe sta dhash,
tjetra te ta dhuroj.
Mos me pyet, ti tani si jetoj.

Te dua ti me the,
por tani me tjeter je.
Genjeve ti ateher,
genjen prap dhe nje herë.

Na ka ndar te dy nje oqean,
nuk ka zjarr qe lotin tim e than.
Qofsh i lumtur kta urim te qoj,
dhe dy jet te kem, ti s`te harrojë (2x).
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)