Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuna - Testament

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Si me valixhe...
mbi sup e vesh rend ta kesh
jeta armike... Ejjj
let perbuz let perqesh,
ky tunel me nuk ka drit
qe nga sot mos prit
por jet derzohu nga kater her ne dit!

Ref:
Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamenti im.

Rug pa asfalt pa barisht vetem balt
cast delikat ti je posht un jam lart
le te flas buza qart
sa her e thua ti My Name
e dua te mos jesh me kurr e kurr
the master of the game.

Ref:
Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamnti im.

si rastesisht
verbetmisht ben me gisht
pa paranoj
fshije turpin me koh
dhe te harosh qka asht defrimi
dhe ne troc shkoj vet besimi
mos te mbeten flok
por ka zot
letrat shtri per tok .

Ref:2x

Si valixhe...
jeta armike
let te djersit qdo dit
le te braktisin pa pendim
te mos kesh asgje esht testamnti im.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)