Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - U Bane Nuse Ramize

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti u bone nuse moj Ramize
E sonte po shkon aman aman
E sonte po shkon

O nana jote e bukra Ramize
Qan e te uron aman aman
Qan e te uron

Pellumbeshe e bardhe moj Ramize
Nana po t'uron aman aman
Nana po t'uron

Baba edhe vllaznit moj Ramize
Per dore t'kan marr aman aman
Per dore t'kan marr

...

Banu nuse e mir moj Ramize
Vjehrren ta ndegjosh aman aman
Vjehrren ta ndegjosh

Banu re e mir moj Ramize
Vjehrrin ta nderosh aman aman
Vjehrrin ta nderosh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)