Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fortesa Citaku - Te Pishina

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Deri dje, deri dje
Qe sezoni i shirave
Zemra ime lahej qdo nate
Ne pishinen e loteve.

Hipi ne tavan
Vetem numri i shoqeve
Nisi t'me mungoje
Nje vardisje e lehte e meshkujve.

Ti u lajmerove
Sikur librin me lexove
Ca sinjale mi dergove
E disponimin ma shpetove.

Paradite bisedove
E kah mesdita me kendove
E pasdite ca takime
Mu te pishina i caktove

Kafe, llafe te pishina
Rane sikur apaurina
Kafe, llafe te pishina
Si apaurina rane.

Taketuke, taketuke,
Taketuke ti u mbushe.

Nje vogelushe ska me
Deshiren per nikotine
Te pishina gjeti dashurine.

Nje vogelushe ska me
Deshiren per nikotine
"ska" nikotina te pishina.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)