Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Maska E Madheshtise

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me thuaj qfar ndjen pas asaj buzeshjes tende
Qfar Fshe ne zemer, qke ne mendje
Ne mekat ti me fton, dhe si engjell kerkon prap te jesh
Largoje pra masken qe ke mbi fytyren tende
Dhe asnjeri nuk do te degjoj
Moje veq n qast ,askush s' do t ndjek me nga pas
E kot te me rrish pran te tregosh qe brengen bashk ne e ndajme
Por ne te vertet, djall je ti qe endrren vret

Ref:
Hiqe masken, masken e madheshtise
Se ajo ty nuk te shkon
Ti je vetem nje skllav i lavdise
Per para dhe per pushtet ti lufton
Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh!!!

Me thuaj cfar fsheh pas asaj buzqeshjes tende
Cfar ke ne zemer, cke ne mendje
N' mekat ti me fton dhe si engjell kerkon prap te jesh
Largoje pra masken qe ke mbi fytyren tende
Dhe asnjeri nuk do te degjoj
Moje veq n qast ,askush s' do t ndjek me nga pas
E kot te me rrish pran te tregosh qe brengen bashk ne e ndajme ...
Por ne te vertet, djall je ti qe endrren vret

Ref:
Hiqe masken, masken e madheshtise
Se ajo ty nuk te shkon
Ti je vetem nje skllav i lavdise
Per para dhe per pushtet ti lufton
Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh

Wooou

Hiqe masken, masken e madheshtise
Se ajo ty nuk te shkon
Ti je vetem nje skllav i lavdise
Per para dhe per pushtet ti lufton
Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh

Je egoist ne shpirt
Gjithe boten don te kesh
Por jeten time smund ta blesh.!!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)