Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evi Reçi - Enderr E Etur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
jet pse qesh e qan
nje moment e ndan.nje fjal
sot dua te fal
boten qe mban.nje fjal

(REFRAIN)
nje enderr e etur
bukuroshe e fjetur
me pluhurin e mbetur
nje mengjes e ndan
dhe nata e cmendur
neper rruge e trembur
me pluhurin e mbertur
nje mendjes i mban larg

jam frik e pafaj
shpres e paskaj
jo nuk te ndaj se forte te mbaj
te mendoj,dua te degjoj
eren qe flet,me prek,me tremb me ledhaton

(REFRAIN)

Bota ime e mbushur me emrin tend
e vogel me duket sot
degjo ti eren ajo te tregon
ketu un jam!!!

(REFRAIN)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)