Më mbaj mend (për 1 muaj)

Monika Salihu - Jeta Nuk Eshte Stacioni I Fundit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Natë, rri e zbathur në tokë
Rri me zemër, pa kokë
Do ti vë të gjithë engjujt në gjumë
Do të fshihem dhe unë
Thellë në ty.

Natë si kjo, unë edhe ti
Me kujtimet tua
Largësitë
Natë si kjo, me dhe pa ty
Hije përmbi mua
Harrim
Mbi harrim.

Ty , përbrenda të fsheh
E harresa stë njeh
Ska më gojë e as frikë në mes nesh
Se sa qielli dhe retë
Dashuri më mbuloj.

Natë si kjo, unë edhe ti
Me kujtimet tua
Largësitë
Natë si kjo, me dhe pa ty
Hije përmbi mua
Harrim
Mbi harrim.

Për dhuratë ëndrrat mi morre
Vetëm mua s'mi dhurove, jo
Të kam parë e qarë me tjetër o
Edhe pse me zemër thyer
Smë pengon
Që prapë të dashuroj
Përherë njësoj.

Natë si kjo, unë edhe ti
Me kujtimet tua
Largësitë
Natë si kjo, me dhe pa ty
Hije përmbi mua
Harrim
Mbi harrim...

Një natë sikur kjo
Vetëm sikur kjo
Ma fal.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)