Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(2x)

Mbram në ëndër,të kam pa,
nuse zemër ishe ba,
e une lotët tu i fshi,
t'thash lamtumirë.

(ref .. )

Për ty,për ty,
s'kam gjum në sy,
m'ke borxh në jetë,
një dashuniii.

(2x)

Edhe eshtrat po më qajn,
qajn dhe malet që na ndajn
edhe zogjët me s'këndojn,
si at' pranverë.

(ref ... )

Për ty,për ty,
s'kam gjum në sy,
m'ke borxh në jetë,
një dashuniiii.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)